#46 08-09-2008 23:08:37

Ugenerg

Gość

Re: Taktyki Grania Nacjami!

hehe ja zanim tutaj trafiłem pykałem na masę botów egiptem xd zawsze było piękne gdy ta masa wojsk ścierała się z botem i przebijała ich szeregi

egipt ma właśnie to że ruszasz plagą egipską na innych i przebijasz się choćby resztkami wojsk przez walczących prosto w łuki

 

#47 08-09-2008 23:19:16

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Ok pominąłem jeden post rafa, muszę Wam to wytłumaczyć:
W grze 3v3 na oazie, środkowy tzw, helper u nich, degraduje pikinierów (czyt ma 2 oddziały niewolników[aha musi być Egipt w środku, jeżeli jest rzym, no to Egipt degrad robi ale tylko jeden], i nie ważne po której stronie) powracając do tego że Egipt jest po środku, robi degrad 2 pików, następnie lezie łucznikami do gracza nr 2 po boku, ( w tym czasie każdy swoja piechota buduje jak najwięcej wiosek,) Egipt w swojej 2 zbudowanej wiosce, robi 2 pikinierów, w początkowej wiosce także (czyt razem 4 pikinierów), następnie gracz nr 3, na drugim froncie, próbuje zmylić przeciwnika, lub go zatrzymać, np złudami, robi masę złudzeń i lezie do tych 2, w czasie gdy niczego nie podejrzewający wróg zbiera wojsko na złudzenia, oni we 3 rozwalają 2 ziomków, a następnie lezą po tego ostatniego (często sam przyłazi :>) tylko ten złudzeniowec trzyma się na tyłach wojska sojuszników, ponieważ wkracza tylko w czasie gdy jego tim przegrywa, lub walka jest wyrównana, nie może wcześniej, bo przeciwnik zmylony złudami nie da się i po prostu tam zawita.
Jasne to jest?


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

#48 09-09-2008 08:42:07

ja

Plebejusz

Skąd: Nieznane
Zarejestrowany: 16-03-2008
Posty: 7
Klan: uhcyr nabak
Ulubiona mapa: uhcyr jeg
Ulubiona nacja: uhcyr apud
Ulubiony kolor: uhcyr atoic

Re: Taktyki Grania Nacjami!

to trza cykać rzymem i obczajać wodzem czy sa zludy czy nie

Offline

 

#49 09-09-2008 11:39:55

Bubble

Legionista

4697041
Call me!
Skąd: Przed komputerem.
Zarejestrowany: 28-01-2008
Posty: 88
Ulubiona mapa: Dolina, Tak Zakwita Konflikt
Ulubiona nacja: Egipt (egypth)
Ulubiony kolor: Red, Orange

Re: Taktyki Grania Nacjami!

No niestety nie da sie tego dokladnie obczaic czy sa zludy czy nie, rownie dobrze moze zostawic ze 2 soldy na strazy zludow, i nimi bedzie atakowal dowodce/zwiada...


To see a World in a Grain of Sand
And A Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an Hour.

Offline

 

#50 11-04-2009 00:12:23

 Scorpio

Plebejusz

Call me!
Skąd: Litwa
Zarejestrowany: 10-04-2009
Posty: 21
Klan: [V-Elite]
Ulubiona mapa: King Of The Mountains
Ulubiona nacja: Romans
Ulubiony kolor: Red

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Ostatnio gram Grecją. Taktyka prosta, robi się hopow, lukow (do podpalania tylko bo są do d. , pozniej staram się o peltastow) , trakow uzywam do wymiatania wrogich lukow z lasu, aly gdy w lesie są np. legi, wary to traki dead... Gdy jest honor, to hopom obstawe daje w postaci spartan.

Offline

 

#51 11-04-2009 02:18:51

 Daima

Namiestnik

2941580
Call me!
Skąd: Imperium Brytyjskie/11 Strefa
Zarejestrowany: 18-11-2008
Posty: 43
Klan: Pol.Team
Ulubiona mapa: Huragan
Ulubiona nacja: Egipt/Rzym
Ulubiony kolor: Żółty/Szary

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Widać Scorpio że na grze kompletnie sie nie znasz, graniem samymi hopami i to na CPU jest po prostu porażką o_O tam używa sie jedynie traków + łuki i nie pisz głupot że greckie luki są cienkie, bo swoje kosztują i tyle samo dają. W ogóle przywitałbym Cie na hamachi i pokazał jak sie gra =].


http://yourgen.com/temp-images/9/210/other-fire-132966401877835.gif

Offline

 

#52 11-04-2009 12:50:46

Danielus

Lama Forever

7721292
Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 03-03-2008
Posty: 231
Klan: WoG
Ulubiona mapa: Oaza[oasis]
Ulubiona nacja: egipt[egypt]
Ulubiony kolor: Zielony
WWW

Re: Taktyki Grania Nacjami!

na malych mapach to hopy sa w grecji niezastąpione xd

pamietam jak zagonilem kogos na wz\gorze do lasu ;0
zacząl mi wycinac lukami hopki co bylo jego dużym błedem bo mi sie zwalnialo miejsce i robilem sparty  i w koncu go wykonczylem po malej zabawie xd


Myślisz że jesteś lamą?
Mylisz się!
To ja nią jestem^^

Offline

 

#53 20-07-2009 11:19:14

krzyzak1122

Plebejusz

Zarejestrowany: 20-07-2009
Posty: 13
Ulubiona mapa: święta ziemia
Ulubiona nacja: Barbarians, Romans
Ulubiony kolor: brązowy, szary

Re: Taktyki Grania Nacjami!

barbarzyncy -
na poczatku 2 łuki, 2 wojownikow, 2 piki
srodkowa faza - to zazwyczaj wtedy kiedy sie bronimy przed atakami przeciwnika wiec a podam uniwersalna rekrutacje
pika,pika łowcy,luki, wojownicy,wojownicy,luki,łowcy(jak nie mamy juz połowy wojowników to kupmy jedna szlachte) . czemu tak ? wedlug mnie zazwyczaj jest tak ze do glownego miasta sa dwa wejscia jedno glowne i jedno boczne - lasy czy woda
lowcow dajemy w boczne wejscie ( atak z zaskoczenia rozwali tam 40 % jednostek, reszte dobija wojownicy badz piki ( zalezy od terenu czy bedzie woda czy lasy ) a glowne wejscie to tak - piki w gotowosci do rozstawienia formacji obronnej, wojownicy by rzucac bolą, katapulta tam jedna moze byc by rozwalic lucznikow badz inne machiny obleznicze, a szlachta to po to by szybko rozwalic niedobitkow

koncowa faza - inwazja na innych
jak gramy 1v1 to ... super bo mozemy sie na tym jednym skupic
wiec tak atakujemy glowne wejscie, a przy bocznych dajemy piki by kawaleria przeciwnika nie wyskoczyla nam jak z jajka niespodzianki
pierwsza idzie konnica germanska ( 2-3 oddzialy ) daje szarze i wraca sie, by zaatakowac z drugiego wejscia, wojownicy, i jesli tam starczy to moze tam jeszcze bersekerow 2 oddzialy. powinni rozgromic tam pierwsza linie, a konnica germanska rozgromie lucznikow. jedyne co zostalo to rozwalic garnizon
cala gra trwala jakies 50 min.
to chyba byla moja pierwsza strategia. niezbyt dopracowana ale na pierwszy ogien dobra przynajmniej ja rozwalilem nia kolegow z osiedla 4 razy z rzedu ;P dziwne bo jeden z nich gra lepiej o wiele ode mnie

Edit by El. "cala gra trwala jakies 50 min". Aha. Pozdrawiam.


zasady można łamać, tak jak ludzi
copyright all rights reserved - avatar, posts

Offline

 

#54 19-09-2009 11:54:49

ALEXANDER

Plebejusz

892091
Zarejestrowany: 26-07-2009
Posty: 10
Klan: SoD
Ulubiona mapa: obojętne
Ulubiona nacja: rzymianie,barbarzyńcy
Ulubiony kolor: żółty,różowy,szary

Re: Taktyki Grania Nacjami!

egipt najpierw zludy na łuki rekrutacja:straż łuki2 żołnierze łuki2 straż i konnice partyjską itd.

Offline

 

#55 19-09-2009 22:48:57

 xXSzymonXx

Plebejusz

Zarejestrowany: 18-09-2009
Posty: 16
Ulubiona nacja: Grecja,Macedonia,Brytowie
Ulubiony kolor: Niebieski,Czerwony,Zielony

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Niezły ten poradnik ale ja wole po swojemu


http://www.oleole.com/media/main/images/wallpapers/164604/cristianoronaldointe_398016.jpg
http://desmond.imageshack.us/Himg638/scaled.php?server=638&filename=neymardasilva.jpg&res=landing

Offline

 

#56 20-09-2009 11:03:25

Danielus

Lama Forever

7721292
Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 03-03-2008
Posty: 231
Klan: WoG
Ulubiona mapa: Oaza[oasis]
Ulubiona nacja: egipt[egypt]
Ulubiony kolor: Zielony
WWW

Re: Taktyki Grania Nacjami!

eee wjeścia ? 3?  nie kumam troche  oO

po za tym jak sie gra 1v1 barba na malej mapie to praktycznie nie ma szans sie obronic przed raszem z powodu niezwykle słabych pik^^


Myślisz że jesteś lamą?
Mylisz się!
To ja nią jestem^^

Offline

 

#57 20-09-2009 12:01:21

Rufus

Legionista

12583071
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 10-04-2009
Posty: 63
Klan: ~}SA{~
Ulubiona mapa: U zbiegu dwóch rzek, Pan góry
Ulubiona nacja: Barba/Rzym/Egipt
Ulubiony kolor: Pomarańczowy

Re: Taktyki Grania Nacjami!

na małe mapy najlepszy jest rzym, barba ma słabe piki i bug z łukami i dlatego jej nie lubie...


Jesteś noobem?

Jeśli tak, trzymaj się ode mnie jak najdalej .

Offline

 

#58 29-11-2009 14:24:29

Ex5-PC

Plebejusz

Zarejestrowany: 15-11-2009
Posty: 10
Klan: szukam
Ulubiona mapa: oaza :P
Ulubiona nacja: rzymianie
Ulubiony kolor: MROCZNY szary ;)

Re: Taktyki Grania Nacjami!

ja rekrutuje tak:
meda, zwiadowca z sokółem,legi,piki,2łuki,legi to tak narazie po noobsku

Zdecydowanie :S


Soft of Dead

Offline

 

#59 05-05-2010 07:04:45

 Nerwus|VISUAL|

Legionista

Skąd: Daleko
Zarejestrowany: 03-05-2010
Posty: 85
Klan: Zmienny
Ulubiona mapa: king 2 rzeki
Ulubiona nacja: egy aka rome
Ulubiony kolor: Pomarańcz ale gram Yellow

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Mam taktyke na panu góry na dole ale tylko na dole.
Kolo na samym dole robi degrad idzie budować jeśli wróg nie zdegradował oddziałów to idziesz w las i zbierasz wojo najlepiej barby piki obok sojusznickich pików.jeśli cie atakują rzuć bole na ostatnie oddziały wroga bo wtedy nie będzie się mógł ruszyć.Wbiegnij całym wojem jak zdążysz to zrób pozycyjną.Jeśli przegrasz wycofaj z lasu łuki ucieknij do sojusznika po lewej stronie i pomóż mu ale wątpie żebyś przegrał mi sie to zawsze sprawdza no chyba że bys grał przeciw Rych,Daim,$nake,Marco.
REKRUTACJA:OSADA Nr1:2 druidy, piki ,5wojo czy  tam ile chcesz ja zrobiłem 5 jak masz pkt chwały to rób łuki konne lub germańską albo szlachte.
OSADA Nr2:zwaidowca z sokołem,piki,łuki[do lasu],a reszta wojo i elite.


Axtel Is Back

Offline

 

#60 27-07-2011 11:14:51

SpaceCenter

Plebejusz

Zarejestrowany: 26-07-2011
Posty: 11
Ulubiona mapa: MOD - Destroyed bridges (8)
Ulubiona nacja: Barbarzyńcy, Persowie
Ulubiony kolor: Zielony

Re: Taktyki Grania Nacjami!

Ja nie kładę nacisku na zwiad oraz na medyków... Niestety nie mam moda więc gram tylko 3 rasami.
Rzymem robię wioskę wysyłam początkowy zwiad i rekrutuję naprzemiennie legioniści i strzelcy ewentualnie zależnie od mapy jeden oddział włóczników do obrony terenu ( w sensie formacja pozycyjna i przy wejściu na wzgórze ). Później jak mam punkty chwały to robię strzelców konnych i ekwitów w proporcji 2 strzelcy konni i 1 ekwici bo strzelcy szybko uciekną chyba że ich goni wroga kawaleria to dlatego ekwici.
Barbarzyńcami rekrutuję na początku tak samo ( naprzemiennie ) a jak mam P. chwały to robię konnicę germańską. Jest bardzo podatna na strzały ale może atakować w lesie dlatego są dobre do zaskoczenia i wybicia strzelców z lasu.
Egiptem rekrutuję też na początku naprzemiennie, ewentualne w proporcji 2 żołnierze 1 strzelcy a później walka konnicą partyjską i kawalerią. Jest to świetny układ ponieważ konnica jest bardzo słaba w obronie ale dobra do taktyki atak-ucieczka bo może uciekać i strzelać przez jakiś czas a razem z kawalerią mogą pobić sporą armię, jeśli jest na przykład: 3 oddziały konnicy i 2-3 oddziały kawalerii. Później buduję jeszcze trochę rydwanów wojennych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora